Драма на небото над Белград – авион 2 часа не можел да слета


Авион кој утрово во 8.45 часот од аеродромот во Белград полетал за Бања Лука кружи над престолнината на Србија речиси два часа од за сега непознати причини.Avion500

Според српски Телеграф, се верува дека станува збор за приватен авион и дека леталото троши гориво за принудно слетување.
Официјални информации за случајот се уште нема.
Патеката на движење на авионот може да ја следите на овој линк.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1