Од 18-ти јануари доаѓа студен бран со снег и до еден метар!


Според прогнозата на метеоролозите на страницата „Vremenska prognoza za HR i BIH svakodnevna“ чии прогнози се покажаа како доста релевантни, зимата на Балканот ќе земе нов залет од 18-ти јануари.

cistenje sneg

Од вторник до викендот следи затоплување, а од 18-ти нов залет на зимата, поради што последните десет дена од овој месец и деновите во февруари ќе бидат доста студени и снежни, наведува страницата.

Според прогнозите, на некои места се очекува снежна покривка и до еден метар.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1