Драма на сараевскиот аеродром: Слетуваме на среќа па што биде, нека биде! (ВИДЕО)


Поради густата магла што во целост го прекри Сараево, само малкумина пилоти можеле да слетаат на аеродромот во овој град.aerodrom magla

Еден од нив е и пилотот на авион на Луфтханза, кој полетал од Минхен на 22. декември.

Тој кажал дека за Сараево лета „на среќа, па што биде, нека биде“, велат патниците. Меѓутоа авионот безбедно слетал и патниците го поздравиле пилотот со громогласен аплауз.

Пилотите кои не се осудувале да слетаат на сараевскиот, слетувале на белградскиот аеродром, јавува Радио Сараево.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1