Двајца браќа, еден во странство, другиот вработен кај приватник


На фотографијата која се споделува на социјалните мрежи се гледа една куќа поделена на два идентични дела, но ….

Куќата е на двајца браќа – едниот е во странство, а другиот останал да работи во Босна и вработен е кај приватник.. Ќе погодите чија половина чива е???

Screenshot_31

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1