Две 15 год девојчиња и полицаец тешко повредени во страшна несреќа во Куманово (Фото)


Теодора Ц.(15) и Ана С.(14) се двете девојчиња што беа прегазени на тротоарот во тешката сообраќајна несреќа што се случи на раскрсницата на булеварите „Трета МУБ„ и „Октомвриска револуција„ во Куманово, јави kumanovo news.

soobrakjajka kumanovoТеодора со сериозни повреди на телото и во животна опаснот е пренесена во Ургентниот центар во Скопје. Во СВР Куманово немаат повратна информација за нејзината здрвствена состојба. Второто повредено девојче е задржана на лекување во кумановската болница исто како и возачот на возилото што удрило во децата, кој е полициски службеник.

Несреќата се случила вчера околу 17 часот, кога на раскрсницата, ВМВ удри автомобил кој стоел на семафорите од ударот возилото кое стоело излетал на тротоарот и ги прегазил децата. Возачот на БМВ-то кое ја предизвикало несреќата е неповреден.

Овие фотографиии за МКnews од местото на несреќата ни ги испрати читател.

photo 111

photo 1

photo 22

soobrakjajka kumanovo

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1