Eден час паркинг 100 денари – честитка од Општина Центар за Нова Година (Фото)


Честитка од Општина Центар за Нова Година

centar-parking-604x272Општината постави табли на која граѓаните можат да прочитаат дека за општински паркинг, на улица 27-Март, во непосредна близина на градскиот плоштад, цената изнесува ни помалку ни повеќе туку 100 денари за еден час паркирање.

Граѓаните велат дека цената е превисока за држава во која има огромна невработеност, а платите се на најможно мизерно ниво.

Од Паркинзи на Општина Центар кус одговораат ” Цената е разумна, а граѓаните се задоволни ”

Извор/ Фото – ЗаСе

centar-parking-604x272

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1