Едит Бош: Како го претепав пијаницата


Џудистката Едит Бош објаснува како го “уапсила” пијаницата коj со шише се обиде да го погоди Усаин Болт.

” го фрли шишето и мене ме обземаа емоции. Го удрив во тилот со отворена рака, а тогаш на него се нафрли и обезбедувањето,, изјавила Едит Бош за холандска телевизија.

“Заради него го пропуштив финалето и жал ми е поради тоа. Не ми е јасно зошто луѓето прават такви работи.”, рекла Бош.

Усаин Болт не го коментараше инцидентот, рече дека “не промовира насилство”.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1