Експлозии кај факултетите во Скопје (Фото)


Две експлозии одекнале синоќа во комплексот на Универзитет „Св. Кирил и Методиј“ кај Бит Пазар.

Обезбедувањето синоќа околу 22 часот пријавило дека слушнале две експлозии. За среќа нема повредени лица и не е причинета материјална штета. Во пријавата на случајот, веднаш било излезено на терен од каде се подигнати траги кои се предадени на вештачење.

Полицискиот увид продолжува и денеска.

ФОТО: КУРИР

fakulteti2-500 fakulteti-500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1