Еве какво време не очекува до крајот на неделата


во текот на целиот ден ќе се задржи облачно, свежо и врнежливо време, со ретки грмежи и умерен југоисточен ветер, а на места повторно ќе наврнат над 30 литри на метар квадратен воден талог. Температурата ќе се движи од 20 до 25 степени.

dozdСпоред УХМР, се очекува да наврнат и до 30 литри на метар квадратен на повеќе места низ земјава. Од утре ќе има и значителен пад на дневната температура. Период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд како и локална појава на грмежи започна денеска и според прогнозите се очекува да трае се до следниот викенд.

Променливото облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет и со локални грмежи ќе се задржи до крајот на неделата.

Во случај на појава на електрични празнења УХМР препорачува поголема внимателност, да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1