Фалш полнач за Iphone усмрти 18 годишна девојка


Осумнаесет годишна девојка од Кина покрај креветот во кој спиела го полнела својот смартфон iPhone S4. Нејзината сестра во текот на ноќта почувствувала мирис на нешто изгорено, по што ја пронашла сестра си со изгореници по телото.

Според извештаите на форензичарите девојката ја убила струја.

explodes-smartphone500

Вакви случаи веќе се имаат случувано поради неоргинални полначи на  iPhone.

Стручњаци велат дека поради големата побарувачка пазарот во Кина е преплавен со лажни „Ајфони“ и  „Ајподи“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1