Фантастичен изум – штекер на сонце (Фото)


Фантастичен изум на двајца дизајнери дизајнери Kyohu Song и Boa Oh. Закачете го овој соларен штекер на прозорецот и искористете ја соларната енергија.

Дека пронајдокот е феноменален говори и фактот дека соларниот штекер може и да штеди и чува енергија, така што по 5-6 часа полнење добивате до 10 часа на употреба.  Можете да земете со вас и ДА го користите насекаде, дури и во темни места, да, на пример, го наполните вашиот мобилен телефон.

izum steker sonce

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1