Фејс воведе опција – ве предупредува на хакерски напад – еве каде да ја најдете


Сo се’ почестите напади на хакерите на Фејсбук, Фејсбук постави добар систем кој може да ве предупреди во било кое време ако се посомнева дека станувате жртва на хакерски напад. Еве како да го наместите предупредувањето.

Одете на Facebook и кликнете Settings.

20140305-opcija-na-fejsbuk-koi-kje-ve-predupredi-vo-sluchaj-na-hakerski-napad-m

На Account Settings страната, одете во Security.

20140305-opcija-na-fejsbuk-koi-kje-ve-predupredi-vo-sluchaj-na-hakerski-napad-1

Притиснете login notification на врвот. Врз основа на вашата одлука, ставете го вашиот е-маил или телефонски број за да бидете известени ако некој се обидува да влезе во вашиот профил од друга локација или уред кој не е авторизиран. 

20140305-opcija-na-fejsbuk-koi-kje-ve-predupredi-vo-sluchaj-na-hakerski-napad-2

Факултети.мк

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1