ФОТО: Банкнота од 11 денари во Македонија


Во Македонија се појави банкнота од 11 денари.

Банкнотата од 11 денари најверојатно е дело на нечие невешто лепење на две парчиња од десетденарка. Малку промашил човекот. 11 денарката се нашла во едно кафуле. На гостинот му вратиле кусур со Единаесетденарката.

Фото- Дневник

11den500

den11500

11d2en.500jpg

 

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1