Фото: Ги украле фотографиите на српска пратеничка – и со нив Американци прават големи пари


nevena

И српска пратеничка жртва на измама. Основачите на сајтот ги искористиле сликите на Невена Аџемовиќ и направиле лажен профил.

Американскиот сајт moneysmade.com ги искористил фотографиите на народната пратеничка Невена за рекламирање на работи кои нудат супер брзи заработки, 90 долари на час, тоа е скоро 250 долари секој ден.

Фотографијата е поставена на фејсбук профил потпишан како Самер Аткинс и промовира еден од класичните американски сајтови за рекламирање лажни работи, во стилот на „заработете многу пари од својата фотелја“.

Најверојатно и не знаеле дека таа во Србија е народна пратеничка, туку нејзините фотографии ги избрале од „море“ фотографии на атрактивни девојки.

samer

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1