Видео/Фото: Го удрил полицаецот со клоца во главата додека му пишувал казна


Безбедносните камери во Лестер (Leicester) уловиле момент кога момче со нога, со карате удар го удира полицаецот во глава.

Полицаецот ги сопрел и во моментот кога е нападнат им пишувал казна. 3 мажи му се доближиле и откако двајца се расправале со него, третиот отстрана со нога го удрил директно во главата. Полицаецот од силниот удар паднал и изгубил свест.

Си заминале од местото, а едниот од напаѓачите ,,плукнал,, врз тефтерчето за казни додека си заминувал.

Повредениот полицаец бил хоспитализиран со тешки повреди на главата. Полицијата трага по напаѓачите.

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1