Фото – Иниеста рипна во тавчеНајдобриот играч на изминатото ЕП во Полска и Украина, Андрес Иниеста, изминатиот викенд ја овековечи својата љубовна врска со неговата веќе доживотна сопатничка, Ана Ортиз.

Свеченоста се одржа на местото Алтафул покрај Тарагона, а на прославата присуствуваа и некои од неговите поранешни и сегашни колеги како, Лионел Меси, Чави Ернандез, Самуел Ето и др…

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1