ФОТО: Мотор се заби во Пежо во Скопје


Тешка сообраќајна несреќа пред околу половина час се случи на бул. Трета македонска бригада во Скопје, откако мотор од засега непозната марка удри во задната страна на Пежо 206 со скопски регистарски таблички.tretab21

 

Засега не се знае како дошло до несреќата и дали има повредени лица, на местото на настанот во секој момент треба да пристигне полиција за целосно расчистување на случајот.

Инаку, бул. Трета македонска бригада само што е реконструиран и пуштен во употреба, а ова најверојатно е и првата сообраќајка која што се случила откако е пуштен булеварот.

Kurir.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1