ФОТО: Мртов маж во центарот на Охрид – американец се самоубил скокајќи од зграда


Починато машко лице попладнево е пронајдено во центарот на Охрид кај старата автобуска станица.

maz-pocinat-500

ФОТО: Охридпрес

 

Според неофицијални информации се работи за американски државјанин на возраст од околу 60 години, кој бил сместен во изнајмен стан во околните згради. Американецот, според непотврдени информации извршил самоубиство скокајќи од шестиот кат.

Истрагата на надлежните треба да расветли под какви околности починало лицето.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1