Фото: Начинот на кој спиете открива каков пар сте!


Спиењето во ист кревет можеби подразбира поголем степен на интимност отколку секс, бидејќи бара голем степен на прилагодување.

Логично е доколку заклучите дека, доколку парот повеќе се сака меѓусебно, полесно ќе се прилагоди да спие еден покрај друг, а некои дури и да уживаат во тоа.

Погледнете ги положбите кои се најчести во кои паровите спијат, и прочитајте на што укажуваат кога во прашање е врската на еден пар.

 

А. Пар кој долго време е заедно

Б. Пар кој е нов и заљубен

С. Пар кој има меѓусебна доверба

D. Спиење по кавга

E. Мажот сака да ја напушти жената

F. Љубов и положба во која често спијат постарите мажи и младите жени

G. Врската се влошува

H. Покажува дека парот е преуморен и има нормален начин на спиење

 

Share Button

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1