ФОТО: Подгответе се за поларен студ, Нова година најстудена


Наредните неколку денови Македонија ќе ја зафати многу студено време со температури до 17 степени по нулата.

Новата работна недела ќе почне со снег и ниски температури. Според прогнозите максималната температура во понеделник ќе биде -1, додека минималната -14 степени.

vremenska prognoza

Најстудено се очекува за Нова година. На 31.декември живата ќе се спушти до 17-тиот степен под нулата, додека на први јануари минималната температура ќе биде -16 степени.

Како ќе се ближи средината на јануари, температурите ќе бидат во благ пораст, но студеното и суво време ќе се задржи речиси цел месец јануари.

Моментални температури во Македонија:

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1