ФОТО: Порасна момчето кое стана интернет сензација


Се сеќавате ли на малиот Питер од филмот Finding Neverlend (Пронајди ја Недојдија) во која како 12.годишник беше инспирација за Џон Бери да ја напише „Петар Пан“.

por_thumb_medium500_273

Ликот на авторот го толкуваше Џони Деп а малиот Питер чие вистинско име е Фреди Хајмор остана запаметен не само по оваа улога, туку најмногу поради саркастичните интернет илустрации на кои Џони Деп го гушка и има некоја откачена мисла.freddie-highmore_thumb_medium500_281

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1