Фото – Пожар во Скопје – се запалил оџакот на ресторанот Мечос


Вечерва повторно пожар во Скопје.

Според првичните информации се опожарил оџакот на ресторанот Мечос лоциран во центарот на градот, на булеварот Партизански одреди.

Нема информации колкава е причинетата штета. Пожарот е локализиран по брзата реакција на противпожарната бригада.

Соработникот на mknews.mk Борислав Стоилковиќ беше на теренот ова е слика од самото место.

 

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1