ФОТО: Уапсен тетовец баран за убиства во обид


Четириесет годишниот Ш.А. од тетовското село Теарце вчера бил приведен од полицијата. По него биле распишани две централни потерници и една меѓународна.

S.A.-2-500

-Едната потерница е од Основен суд Скопје 1 поради основано сомнение дека сторил “убиство во обид” извршено на 14.08.1999 на бул. “Едвард Карделј” во Скопје кога со огнено оружје-пиштол се обидел да го лиши од живот Џ.Б. А втората потерница е издадена од Основен суд Тетово за издржување на правосилна затворска казна во траење од осум години, а за извршено кривично дело “убиство во обид” сторено на 21.07.2009 година во с.Теарце кога се обидел да го лиши од живот И.И, соопштуваат од МВР.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1