Фото вест: во црква кинење цвекиња само со благослов од попот


Поповите изгледа си имале мака со несовесните посетители кој за здравје или едноставно за спомен си кинеле од цвеќињата околу црквата. Па морале да стават знак на кои пишува.

Без благослов да не се кине од цвекињата, тревките и дрвјата.

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1