ФОТО: Во трговскиот центар Бисер изгоре кафуле


Рано утринава во скопската општина аеродром во пожар изгоре кафуле во трговскиот центар „Бисер“.

При пожарот причинета е материјална штета, но нема повредени.

Фото: МИА

Фото: МИА

Командирот на Противпожарната бригада Благоја Менковски изјави дека во 3:25 минути е пријавен пожарот по што е интервенирано со 15 пожарникари и седум пожарникарски возила.

При тоа пожарот бил локализиран и не било дозволено негово проширување на околните објекти.

Во пожарот е зафатена површина од околу 200 метри квадратни, а причините дополнително ќе се утврдуваат.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1