ФОТО: За малку избегната трагедија во скопско Ѓорче Петров – Падна покрив на зграда


Невремето кое ова попладне го зафати Скопје направи огромни штети. Како последица на истото целосно откорнат покрив од зграда падна на улицата Виа Егнатија бр.24 во населбата Ѓорче Петров. За среќа нема повредени лица кои сакајќи да се сокријат и заштитат од невремето би застанале пред влезот на зградата.pokriv pokriv-2-480x360

фото – Сител

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1