Глумицата Селма Хајек не се мие – штетно било ???


 

Глумицата Селма Хајек ја откри тајната за одличниот изглед! Нити станува збор за козметички третмани, нити прескапи креми туку во нешто сосема достапно и евтино, но и по малку нехигиенски.

Свежината на кожата на лицето 46-годишната глумица го должела на небичната навика – никогаш да не се мие по будењето.

„Мој совет е да го исчистите добро лицето навечер. Не морате да се миете, но морате добро да го исчистите. И уште ќе ви откријам дека не се мијам наутро – никогаш! Во тек на ноќта кожата на лицето се обновува, се регенерираат маснотиите кои се потребни кожата да биде млада,, изјавила глумицата.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1