Стигна трејлерот за филмот за Лиз Тејлор (Видео)


 

Животот на дивата Елизабет Тејлор бил полн со скандали и лични драми, затоа и сите имаат големи очекувања од филмот “Liz & Dick” кој ќе биде прикажан на 3. ноември.

Деновиве беше пуштен и официјалниот трејлер.

Критичрите велат Линдзи Лохан успела да ја оживее Лиз, Грант Боулер пак го глуми  Ричард Бартон.

Снимањето се заврши во јули, а филмот премиерата ќе ја има на 3. ноември.

Трејлер за филмот “Liz & Dick”


Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1