Го претепалe зошто нарачал турско кафе во хрватска кафана


Газдата на кафуле во Хрватска доби кривична пријава за нанесување на тешки телесни повреди. Го претепал гостинот кој нарачал турско кафе.

Прво го истепал, а потоа го исрлил од кафулето викајќи да оди во Турција да пие турско кафе, ова е Хрватска и тука има ,,хрватска кафа,,

Основниот суд во Брчко утврди дека на 22. марта во селото Горен Зовник и забранил на вработената да го услужи К.С кој нарачал пиво и турско кафе.

Судот донел одлука дека се работи за злосторство од омраза. Повредениот бил удиран со тупаници и клоци во главата и градите, а скршени му биле и двете нозе.

Казната за газдата ќе биде утврдена во текот на наредните денови.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1