Tag Archives: kafe

Кафе од слоновски измет чини 1.100 долари

Стадо слонови на Тајланд учествувало во подготовката на едно од најскапите кафиња на светот.

______________________________________________________________________________________________________

Колкава количина кофеин може да ве убие?

Поради се позачестените смртни случаи кои се поврзани со кофеинот, прашање кое се почесто се поставува секако е смртоносната доза на оваа супстанца.

______________________________________________________________________________________________________

Ништо ново – кафе си е кафе – светска работа! Сепак прочитајте.

Постојано сте пред комјутер, имате болки во вратот? Звучи како реклама? 🙂 Не е!

______________________________________________________________________________________________________

Нов закон во Европа – не смеете да користите кафе или домашни рецепти против инсекти во сопствената градина

Очајните градинари ќе се обидат да го искористат секој можен трик напишан во книгите за да ги заштитат нивните сакани растенија, од разните штетници. Но оние кои што се користат со популарни органски методи, можат да бидат казнети од страна на европската полиција.

______________________________________________________________________________________________________

Го претепалe зошто нарачал турско кафе во хрватска кафана

Газдата на кафуле во Хрватска доби кривична пријава за нанесување на тешки телесни повреди. Го претепал гостинот кој нарачал турско кафе.

______________________________________________________________________________________________________

Позната тениска судијка го убила мажот со чаша за кафе – уапсена е

Познатиот тениски судија Луис Гудман е уапсена денес во Њујорк поради сомнеж дека во април си го убила мажот.

______________________________________________________________________________________________________

Најсилното кафе на светот

  Ова кафе има 200 % повеќе кофеин од обичното кафе, се вика Смртна Желба. Создадено е од компанија за кафе од Њујорк.

______________________________________________________________________________________________________

,,Ајс Бар,, караван во Македонија

  Поставен во подвижен „замрзнат“ камион на површина од 30м2, низ Македонија ќе кружи ,, Ајс Бар,, на Nestlé.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1