,,Ајс Бар,, караван во Македонија


 

Поставен во подвижен „замрзнат“ камион на површина од 30м2, низ Македонија ќе кружи ,, Ајс Бар,, на Nestlé.

Ако ви е жешко може да се пикнете во него, ќе се служи ладно кафе. Ќе има и интернет конекција во него. Караванот ќе ја помине цела Македонија.

Почнува од плоштадот во Скопје – четврток и петок од 18 до 23 часот.

21 и 22 јули во Градскиот парк во Скопје

23 и 24 во населбата Аеродром.

25.07 ледениот караван на Nescafé е во Куманово

Во Струмица е на 26.07,

Битола 27.07

и за време на викендот сабота и недела 28/ 29.07) е во Охрид.

Tags: , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1