Фото: Џеврие и Фикрет на гости во Охрид


Џеврие и Фикрет – познатите ликови од популарната турска серија и во Македонија се на гости во Охрид.

Актерките Güler Ökten и Bennu Yildimrimlar низ Охрид ги шета Драган Вучиќ а денеска му биле на гости наГрадоначалникот Александа Петрески, јавува плус инфо.

На актерките Охрид им се бендисал многу и ветиле дека ова нема да биде нивната последна посета.

Фото – plusinfo

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1