Голема акција на МВР: Се апсат полицајци и цивили


Нова полициска акција се спроведува во Дебар. Се апсат полициски служеници и цивили, јави „Курир“.

policija apsenjeСпоред првичините информации на порталот уапсени се двајца командири на граничката полиција и неколку полициски службеници. Меѓу уапсените се и поголема група на цивили.

Акцијата се спроведува поради сомнение дека лицата сториле повеќе кривични дела, меѓу кои и криумчарење на добиток. Во тек се претреси во повеќе места.

МВР детали најавува за утре.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1