ГОЛЕМА СООБРАЌАЈКА: 40 возила се судрија на автопатот Љубљана-Копер


Најмалку тројца загинале, а десетина се тешко повредени во верижен судар на 40 возила кој се случил денеска на автопатот Љубљана-Копер.

Бројни спасувачку служби се обидуваат да го расчистат хаосот, а автопатот со часови е затворен.

sudar soobrakjajka karambol

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1