И мажите имаат „Г“ точка за неверојатен оргазам – еве како да му пружите задоволство (18+видео)


И мажите имаат „Г“ точка и оргазам за кој  досега сигурно не сте знаеле.

Продавниците за сексуални помагала изминативе години најчесто правеа електрични апарати за жени, но трендот секогаш се менува. Причината е се позачестена приказна за машката „Г“ точка, а тоа е простатата.covermaintaingsexualrelationshipf_600x450

-Масажа на простата дефинитивно станува се попопуларна, особено е запоставена од страна на хетеро мажите кои мислат дека ваквите работи се премногу хомосекусални, а тоа едноставно нема врска со вистината. Масажата може да им ја прави и партнерката, а може и самите да си ја прават- вели Џес Том кој се занимава со произведување на секс играчки.

Тој објаснува дека машката „П“ точка (п како простата) има можност на мажот да му подари повеќекратни оргазми. Таа се наоѓа во близна на коренот на пенисот и има големина од една метална пара. Може да се стимулира рачно, а интересно е што на тој начин мажите може да имаат повеќекратни оргазми што некогаш им се припишуваше само на жените.

-Оргазмите настанати со стимулација на простата може да траат подолго, да бидат поинтензивни и помоќни- вели докторката Марта Росентал..

За сите вас кои не знаевте, машката точка е простатата. Тоа е жлездата кој се наоѓа отприлика 5 до 7 cm од анусот, на предната страна на аналниот канал и непосредно под мочниот меур. Овој дел овде може да го доведе машкото до целосна кулминација. Масажата и допирите на простатата кај некои момци може да доведе со најјакиот оргазам кои некогаш го доживеале, а истражувања покажале дека во едно, тоа е здраво за простатата. Ова влијае доста на машките кои одбиваат анални допири, и дава објаснување за порастот на гејпопулацијата.maz-g-tocka

Еден начин да се стимулира простатата, е со нежна масажа низ анусот. За ваквиот начин на доведување на вашиот партнер до оргазам, мора да бидете двајцата тотално опуштени и спремни на нови авантури.

Како да го постигнете ова? Започнете со орална стимулација на неговиот анус, можете да комбинирате и со прсти, ако така повеќе сакате. Пожелно е при ваквата стимулација да набавите напрстоци кои ќе ги избегнат непријатните мириси или евентуални гребатини од нокти, а можат да се најдат во продавниците за секс помагала. Исто така се препорачува и користење на лубриканти на водена база кои помагаат за безболна пенетрација. Ако се ова апсолутно и комплетно ви одговара, нема да биде лош подарок и вибратор за стимулација на ваквата точка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1