И пресадиле бели дробови од пушач па починала од рак (Фото)


pusac belidrobovi

Џенифер Вендерел две години ја одложувала својата венчавка додека била на листата за итно пресадување на бели дробови.

Девојката страдала од цистрична фиброза и била пресреќна кога минатата есен добила донатор и била оперирана. Операцијата минала одлично и Џенифер закрепнала. Направила и свадба. Се венчала со момчето Дејвид.

pusac beli drobovi 3

pusac beli drobovi1

Но за само една година Џенифер починала од рак. Дознале дека и биле пресадени бели дробови од пушач кој пушел по една кутија цигари дневно.

Мојата сопруга, која почина во август на 27 годишна возраст, никогаш е би прифатила да и бидат пресадени бели дробови на пушач. Требаше да ни кажат пред операцијата, вели Дејвид.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1