И Севе се поли со студена вода – следни се Бреговиќ, Лепа Брена и Дино Мерлин (ВИДЕО)


И хрватската поп-ѕвезда Северина Вучковиќ (42) се одзва на глобалната акција „Ice bucket challenge“ во која славните личности ширум светот се поливаат со кофа студена вода со цел да се подигне свеста и да се соберат донации за луѓето заболени од т.н. амиотрофична латерална склероза.275316169

Откако атрактивната Хрватка се полea со студена вода облечена во костим за капење, таа за следниот „Студен предизвик“ ги номинираше нејзините колеги Горан Бреговиќ, Лепа Брена и Дино Мерлин.

Сексапилната Севе на Јутјуб објави видео од нејзиното спектакуларно полевање во кое беше наводенета од глава до петици, но сепак храбро го издржа овој предизвик.

Погледнете го нејзиното видео.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1