Имате стари мобилни – секој содржи 1/8 грама злато – Еве начин како да го извадите (Видео)


vadenje-zlato-od-mobilen-260x187Во овие тешки времиња, кога парите никако не стигнуваат, луѓето за да заработат се снаоѓаат на разни креативни начини.

Едно од нив е и вадење на злато и некои други благородни мерали од користени мобилни телефони, што би се исплатело ако се работи за некоја поголема количина на уреди.

Имено, просечниот мобилен телефон содржи околу 1/8 грама злато.

Како да го извадите, погледнете во видеото.

hitportal.com.mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1