Како да дознаете краде ли некој од вашата кредитна картичка?


bankarpljacka-bankomat-beocin-1328585176-98758Што се скимери, како функционираат и можат ли да се забележат од граѓаните, пред да ги подигнат парите од банкоматите?

На оваа тема истрауваше Канал 5 телевизија

– интервјуто со доцент доктор Боро Јакимовски од Факултетот за информатички науки погледнете го на следниот ЛИНК 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1