Како се создаваат звуците за “порничите”?(Видео)


Кога снимате секс тоа не ниту малку едноставна работа. Има луѓе пред и зад камерите, тука е секако и камерманот, многу реквизити и опреми за осветлување и слично… Но доколку на крајот тоа не звучи како двајца луѓе да имаат секс, никој нема да сака да го погледнете тој филм.porno sex sajt

Тука настапува Вил Стивен, експерт за звук. Го снима на секој чекор и се користи со звучни ефекти во порно филмовите. По неговата интервенција сексот звучи совршено, а сигурно не сте знаеле дека наместо вистинска „акција“ ви слушате звуци на стискање на шише шампон, удирање со салама и удирање со чекан во живо месо.

Lider.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1