Казанова не бил најголем женкар – еве листа кои го ,,шијат,, по освоени жени


Сите вие што го мислев дека е Франческо Казанова е најголемиот љубовник на сите времиња, се лажете. Оваа ласкава титула е освоена  од страна на кубанскиот  диктатор Фидел Кастро.

Последното истражување покажа дека во креветот на  Франческо Казанова легнале многу жени , но не колку во креветот на кубански диктатор Фидел Кастро, кој може да се пофали со навистина голема бројка од 35.000 жени.

Daily Beast направи детално истражување и потврди дека  најголем заводник на светот е кубански диктатор Кастро.

Очигледно,  Кастро бројката од  35.000 жени  “жртви” во неговиот кревет во периот од 40 години ги наоѓал во Хавана.  Изворот тврди дека  секој ден спиел со две жени –  за ручек, а друга за време на вечерата. Кастро  понекогаш имал секс и наутро.

На второ место, со 20.000 жени е  кошаркарот Wilt Chamberlain.

Трето место му припадна на Warren Beatty , кој беше запишан на листата со бројка од  13.000 жени.

На неговата листа се многу познати жени: Jane Fonda, Joan Collins, Leslie Caron, Isabelle Adjani, Julie Christie, Diane Keaton, Madonna i Annette Bening

Интересен е фактот дека зад него е обичен вратар кој му служел во хотелот  Umberto Billo.
И покрај тоа што не му припаѓа на светот на славните личности, , благодарение на неговата работа во познатите хотели  во Лас Вегас, однесе во  кревет околу  8.000 жени, претежно посетителки на хотелите.

Петтото место беше дадено  на  Charlie Sheen неговиот кревет го красат  5.000 дами. Познат е по своите пороци  алкохол и дрога, бројни работи уништени дури и неколку бракови.

На листата на најголеми љубовници се најдоа  Gene Simmons, фронтменот на легендарниот бенд  Kiss, со бројка од 4.600 жени, после Ron Jeremy (4.000), Hugh Hefner, Jack Nicholson, Eric Clapton, Magic Johnson, Calum Best i Casanova само со  130. Значи легендата за Казанова дека бил најголем љубовник пага во вода .

Share Button
Андријана Станојовска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1