Ќе одмараме – еве кои се неработни денови во Јануари


Министерството за труд и социјална политика, информира дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија, 1-ви јануари 2014 година, среда, кога се прославува Новата Година, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

petok rabotaСпоред Програмата за неработни денови во 2014 година, во текот на месец јануари неработен ден за сите граѓани на Република Македонија ќе биде и 7-ми јануари, прв ден на Божиќ, според Православниот календар.

За припадниците на православана вероисповед неработни денови ќе бидат и 6-ти јануари кога се слави Бадник и 19-ти јануари кога се празнува празникот Богојавление-Водици.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1