Ќеса на патот причина за смртта на осуммесечното бебенце


21-годишниот Рајко Радојковиќ од Ниш кој се сомничи дека на 28 јули возејќи со својот автомобил Фопрд Фиеста во Македонија предизвика страотна сообраќајка во која почина малото осуммесечно ангелче Андрија Маринковиќ, на сослушувањето кај обвинителот истакна дека не можел да го избегне сударот поради кесе кое му се нашло на патот.

pogreb cuprija soobrakjajkaСпоред податоците од српскиот Ало, осомничениот 21-годишниот Рајко Радојковиќ од Ниш кој се сомничи дека на 28 јули возејќи со својот автомобил Фопрд Фиеста во Македонија предизвика страотна сообраќајка во која почина малото осуммесечно ангелче Андрија Маринковиќ, на сослушувањето кај обвинителот истакна дека не можел да го избегне сударот поради кесе кое му се нашло на патот.

За делото кое го направил Рајко ќе добие од година до пет години затвор

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1