Лек за бактерија во желудник – на многумина им помогнал


Бактериите во желудникот денеска се многу честа појава кај луѓето. Тие се лекуваат долго и тешко, па поради тоа медицината котисти разни силни антибиотици. Во оваа прилика ви претставуваме еден лек за кој луѓето во форумите јавно кажуваат дека навистина им помогнал.

maslinovo-ulje2Смоквите заедно со масилново масло се вистински природен лек за борба против бактериите во желудникот.

Подготовката на природниот лек е едноставна. Во стаклено шише или поголема тегла ставете 40 суви смокви и прелијте ги со 1 литро непреработено маслиново масло.

За подобро испуштање на лековитите материи во маслото, смоквите може да ги пресечете на четири дела. Затворете ја теглата или шишето во кое сте ги ставиле смоквите и маслото и оставете ги да стојат 40 дена.

После тој период секое утро на гладно, земајте по една смоква и една лажичка од маслиновиот зејтин во кој стоеле смоквите.

Покрај смоквите потебно е да се прилагоди и исграната.

Како точно да го употребите лекот прочитајте на – БабинЛек.ком

Share Button

Tags:

Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1