Лошо време до четврток, продолжениот викенд стабилно и потопло


Во Скопје времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне и до крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Преку денот ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

oblaci mk2 (2)

Во среда времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд особено во западните и јужните делови од земјата. Ќе дува умерен повремено засилен северен ветер.

Променливо облачно и свежо ќе биде и во четврток, а ќе продолжи да дува и повремено засилен ветер –  температури од 15 до 22 степени.

во петок од 18 до 25 степени, по што доаѓа период на сончево и потопло време и пораст на дневните температури во текот на викендот.

Во следните денови потоа ќе биде стабилно и суво со пораст на дневните температури.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1