Љубов: 18 год момче си ја избричил главата како подршка за девојката која е на хемотерапија


o-BOYFRIEND-SHAVES-HEAD-FOR-GIRLFRIEND-WITH-CANCER-570Riley Nicolay е во врска со неговата девојка Deidre Sechi, двајцата средношколци – се заедно веќе 3 години, но животот си поиграл со нивната голема љубов – таа била дијагностицирана со рак во Јануари.

Двајцата имаат 18 години, а момчето решило да направи се за таа да знае дека не е сама во борбата против ракот.

Таа ја изгубила прекрасната коса поради хемотерапијата, а момчето за да ја поддржи и тој ја избричил својата глава.

Ја постирал фотографијата на фејсбук и напишал: “If you’re bald. I’m bald.” Ако си ти ќелава и јас сум ќелав.

momce-idevojce1

ПАРАОЛИМПИЕЦОТ БЕЗ НОЗЕ ЈА УБИЛ СВОЈАТА ДЕВОЈКА ПО ГРЕШКА (ФОТО)
ДЕЦА СЕ ОПИВАЛЕ СО ТЕЧНОСТ ЗА ШОФЕРШАЈБНИ – СЕ БОРАТ ЗА ЖИВОТ
ЕЗЕЛ УЛОВЕН СО МАЖ (ФОТО)
ПОЈАДОК ОД СРЦЕ (ФОТО)
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1