Магичниот прстен на Арабела станува реалност – Со прстот ќе контроираме се


Набрзо ќе слушнеме за паметниот прстен кој покажува колку е часот и известува за информациите од паметниот телефон но модерната верзија ќе контролира буквално се на што ќе се сетите.

prstenКомпанијата „Логбар“  создала прстен кој се носи на показалецот и може да контролира предмети во домот како и апликации со кои ќе може да се изврши и уплата со едноставен потег што ке го направи раката.

На пример кога со прстот во воздух ќе нацртате плико, ќе го отворите мејлот,  кога ќе нацртате апарат, ќе отворите апликација за камера на телефон а со цртање на нота ќе го стартувате музичкиот плеер.

Исто така ќе ви биде овозможено и пишување на пораки со цртање на букви во воздух.

Почетната цена ќе изнесува 105 евра.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1