Мајката на убиецот на Тијана претепала комшика речиси до смрт


Имав и потрес на мозокот, а и денеска трпам последици од нејзиниот напад. Еве и сега се потресувам кога ќе се сетам на тој ден,  раскажала Нада Хорват за српските медиуми.

makivija-djuric-2-830x553Таа е сосетка на монструмот кој ја уби Тијана и сведочи дека и неговата мајка е насилна жена.

Макавија Ѓуриќ, мајката на монструмот Драган Ѓуриќ (34), кој е уапасен поради убиството на Тијана Јуриќ (15) од Суботица, пишува српскиот весник „Курир“.

– Да, точно е дека Макавија скоро ќе ме убиеше од ќотек. Од тие повреди речиси три години се лекував по болниците во Сомбор и во Вршац. Имав и потрес на мозокот, а и денеска трпам последици од нејзиниот напад. Еве и сега се потресувам кога ќе се сетам на тој ден, раскажувала Нада во изјавата за весникот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1