МАКЕДОНИЈА ВО СОЛЗИ – НЕКА ПОЧИВААТ ВО МИР


zaginati tigri

Љубиша Аранѓеловиќ (66) Скопје

Горан Стојменовиќ (70) Миладиновци Скопје

Сашо Самојловски, (82) Брвеница Тетово

Бобан Ивановиќ, (68) Стајковци Скопје

Горан Илиевски, (74) Гостивар

Исамедин Османи, (83) Студеничани Скопје

Жарко Кузмановски – Брвеница Тетово (81)

Ненад Серафимовски (87) од Зубовце Гостивар – се имињата на загинатите бранители во Куманово.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1