Македонци гласајте нашиот Кире Лазаров да го победи Наги – најдобар ракометар, десен бек


На сајтот handball-planet.com во тек е гласање за најдобар ракометар – десен бек, во светот за 2013 година.

На листата се нашиот Кире Лазаров, Laszlo Nagy и Jorge Maqueda – во моментов Наги води пред Лазаров околу 1000 гласа. 

Ајде да му помогнеме на нашиот Кире да дојде до заслуженото 1 место 🙂

Ова е линкот до сајтот каде се одвива гласањето – ЛИНК 

rakomet

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1